Kurs żeglarz jachtowy zachodniopomorskie

Zachęcamy do udziału w kursie na patent żeglarza jachtowego w województwie zachodniopomorskim. Region ten oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza żeglarstwa i sportów motorowodnych, z licznymi pojezierzami i bezpośrednim dostępem do Morza Bałtyckiego. Najpopularniejsze akweny, gdzie można zrobić patent żeglarza jezioro Drawsko, jezioro Lubie, jezioro Pile,  jezioro Zamkowe oraz jezioro Trzesiecko. Na każdym z tych jezior istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego, czarteru żaglówki czy motorówki. Kurs żeglarz zachodniopomorskie to świetna okazja do zdobycia umiejętności sterowania łodzią żaglową oraz dowodzenia załogą. Zapraszamy na pokład!

Aby zapoznać się ze szczegółami szkolenia oraz zapisać się na kurs na patent żeglarza jachtowego Czaplinek wejdź w obrazek poniżej.

Najczęściej zadawane pytania:

Gdzie odbywa się kurs żeglarz jachtowy zachodniopomorskie?

Kurs na patent żeglarza jachtowego w zachodniopomorskim realizujemy na jeziorze Drawsko w Czaplinku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Kusy Dwór, ul. Pięciu Pomostów 5, 78-550 Czaplinek. Na terenie ośrodka wypoczynkowego w Czaplinku mamy swobodny dostęp do parkingu, toalet oraz sali wykładowej. Nad wodą przy pomoście znajdują się nasze dwa jachty żaglowe, na których odbywa się szkolenie pt. kurs żeglarz jachtowy zachodniopomorskie.

Jak długo trwa kurs na żeglarza jachtowego?

Kurs na żeglarza jachtowego odbywa się głównie w weekendy i trwa ok.. 5 weekendów, przy czym podczas jednego weekendu jedna wachta żegluje 8 godzin. Co daje łącznie 40 godzin na wodzie. W trakcie kursu odbywają się również zajęcia teoretyczne, które trwają ok. 10 godzin. Całość kursu obejmuje 50 godzin szkolenia. Istnieje możliwość odbycia kursu na żeglarza jachtowego w trybie intensywnym podczas długiego weekendu majowego (9-dniowe szkolenie).

Ile kosztuje kurs na żeglarza jachtowego?

Cena kursu uzależniona jest od długości szkolenia, liczby uczestników oraz formy szkolenia. Cena naszego kursu na żeglarza jachtowego wynosi 1549,00 zł.

Ile kosztuje egzamin na żeglarza jachtowego?

Standardowo cena egzaminu na patent żeglarza jachtowego wynosi 250,00 zł. Jednak przysługuje zniżka dla osób poniżej 26 roku życia – 125,00 zł. Pod warunkiem, że posiadają ważną legitymację szkolną.

Ile kosztuje wydanie patentu?

Koszt wydania patentu żeglarza jachtowego wynosi 50,00 zł. Tutaj również przysługuje zniżka dla osób poniżej 26 roku życia – 25,00 zł z ważną legitymacją szkolną

Kto może przystąpić do egzaminu na patent żeglarza jachtowego?

Do egzaminu na patent żeglarza jachtowego może przystąpić osoba, która ukończyła 14 rok życia, zapisała się na egzamin, opłaciła składkę egzaminacyjną.

Kurs na patent żeglarza jachtowego zachodniopomorskie, czego się nauczę w jego trakcie?

Podczas kursu na żeglarza jachtowego nauczysz się bezpiecznego manewrowania łodziami żaglowymi oraz zarządzania załogą. Poza tym zdobędziesz wiedze z zakresu bezpieczeństwa, meteorologii, przepisów śródlądowych i morskich, locji, teorii żeglowania, budowy silnika, ratownictwa, budowy i eksploatacji jachtu żaglowego.  

Jakich manewrów nauczę się w ramach szkolenia pt. kurs na żeglarza jachtowego zachodniopomorskie?

Kurs na patent żeglarza zachodniopomorskie, ma na celu przygotować kursanta to samodzielnego żeglowania. Aby móc bezpiecznie żeglować, nauczymy Ciebie bezpiecznego poruszania się po jachcie, obsługi środków ratunkowych, sterowania jachtem, zwrotu przez sztag i zwrotu przez rufę, ćwiczebnego manewru człowiek za burtą, stawania w dryfie, podejście do boi, refowania żagli. Ponadto przećwiczymy z Tobą podejście i odejście od pomostu na silniku oraz manewru człowiek za burtą.

Czy kurs na żeglarza jachtowego jest trudny?

Kurs nie ma być trudny, ani łatwy. Kurs na patent żeglarza jachtowego ma przygotować kursanta do bezpiecznego prowadzenia łodzi żaglowej i zarządzania załogą. Większość naszych kursantów (ok. 95%) zdaje egzamin na żeglarza jachtowego za pierwszym podejściem, więc statystyki mówią same za siebie, że kursanci są dobrze wyszkoleni.

Kiedy potrzebny jest patent żeglarza jachtowego?

Patent żeglarza jachtowego jest wymagany w chwili, kiedy chcemy żeglować na łodziach żaglowych, których długość kadłuba przekracza powyżej 7,5 m. W przypadku, kiedy długość łodzi żaglowej jest krótsza niż 7,5 metra nie ma potrzeby posiadania patentu. Warto jednak zauważyć, że prowadząc łódź żaglową lub motorówkę bierzemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo całej załogi i musimy mieć wiedzę o obowiązujących przepisach oraz potrafić bezpiecznie sterować łodzią. W takim przypadku dobrze jest przejść szkolenie żeglarskie i zdobyć uprawnienia na łodzie żaglowe lub motorowe.

Patent  żeglarza jachtowego do czego uprawnia?

Paten żeglarza jachtowego uprawnia do prowadzenia żaglowych jachtów po śródlądowych wodach oraz jachtów o dł. kadłuba do 12 metrów  po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w odległości do 2 mil morskich od brzegu, w ciągu dnia.

Jak wygląda egzamin na patent żeglarza?

Egzamin na patent żeglarza jachtowego obejmuje dwie części tj. teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej, kandydaci muszą rozwiązać test składający się z 75 pytań jednokrotnego wyboru, mając na to 90 minut. W części praktycznej, egzaminator ocenia zdającego podczas wykonywania wybranych manewrów na żaglach i na silniku. Ważnym elementem jest ocena zdającego w dwóch rolach: jako kierownika jachtu żaglowego i jako załoganta. Dlatego kluczowe jest opanowanie podstawowych komend żeglarskich.

Czy w trakcie kursu na żeglarza jachtowego jest możliwość zdobycia uprawnień na sternika motorowodnego?

Tak, w trakcie kursu na stopień żeglarza jachtowego zachodniopomorskie jest  możliwość zrealizowania w tym samym czasie kursu na sternika motorowodnego. Zakres materiału do nauczania jest przybliżony co do patentu na żeglarza, więc wystarczy jedynie odbyć szkolenie praktyczne na łodzi motorowej, a następnie podejść do egzaminu na sternika motorowodnego.

Kto bierze najczęściej udział w kursie na żeglarza jachtowego zachodniopomorskie?

Kurs żeglarz jachtowy zachodniopomorskie cieszy się dużym zainteresowaniem pośród mieszkańców województwa zachodniopomorskiego, ale również województwa wielkopolskiego. Najczęściej są to  mieszkańcy z miast zlokalizowanych w niedalekiej odległości  Czaplinka (w promieniu ok. 100 km) w pobliżu, których znajdują się jeziora i chcą zdobyć paten żeglarza jachtowego – Wałcz, Koszalin, Świdwin, Połczyn-Zdrój, Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Kołobrzeg, Białogard, Borne Sulinowo, Szczecinek, Ińsko, Piła.  

Zapraszamy do zapisów na kurs na patent żeglarza jachtowego i odkrywania świata z innej perspektywy!

Shopping Cart
Scroll to Top
Skip to content