Sale!

Kurs żeglarz jachtowy Czaplinek

Original price was: 1849,00 zł.Current price is: 1549,00 zł.

Chcesz zostać żeglarzem? Zapisz się już dziś na kurs żeglarza jachtowego i zdobądź pierwszy patent zeglarski. Zapraszamy na pokład!

SKU: Brak danych Kategoria: Tag:
Guaranteed Safe Checkout

Szkolenie na patent żeglarza jachtowego jest skierowane do osób, które chcą nauczyć się samodzielnego oraz bezpiecznego żeglowania. Podczas zajęć praktycznych zdobędziesz niezbędne umiejętności m.in. do kierowania załogą, wykonywania zwrotów, odejścia od kei oraz cumowania w różnych warunkach. Poznasz etykietę jachtową, locję, meteorologię, obowiązujące przepisy, budowę jachtów oraz wiele innych niezbędnych informacji, które przydadzą się podczas samodzielnych rejsów.

Kurs składa się z części praktycznej oraz teoretycznej, które odbywają się w weekendy(wyjątek stanowi kurs intensywny) na jeziorze Drawsko przy Ośrodku Wypoczynkowym Kusy Dwór w Czaplinku. Zajęcia praktyczne przeprowadzone będą w wachtach maksymalnie czteroosobowych, po 4\5 godziny w soboty i niedzielę. O kolejności przeprowadzenia zajęć w grupach decyduje instruktor. Każdy z kursantów spędzi min. 44 godzin na jachcie żaglowym oraz min. 8 godzin podczas zajęć teoretycznych. Ostatniego dnia szkolenia istnieje możliwość podejścia do egzaminu na pierwszy stopień żeglarski. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z części teoretycznej i praktycznej zdobędziesz patent żeglarza jachtowego.

 

Miejsce szkolenia: jezioro Drawsko,  ul. Pięciu pomostów 5, 78-550 Czaplinek  (przystań przy Ośrodku Wypoczynkowym Kusy Dwór), województwo zachodniopomorskie

Kurs żeglarski terminy:

I termin 27.04-05.05.2024 r. (kurs intensywny)

II termin 19.05 -23.06.2024 r. (kurs weekendowy)

III termin 08.09 – 13.10. 2024 r. (kurs weekendowy)

Cena: 1549,00 zł os.

Świadczenia:

Szkolenie teoretyczne min. 8 godzin

Szkolenie praktyczne min. 44 godzin

Ostatniego dnia kursu odbywa się egzamin na stopień żeglarza jachtowego

Materiały w wersji elektronicznej

Cena nie zawiera opłaty egzaminacyjnej oraz wydania patentu (250,00 zł opłata egzaminacyjna i 50,00 zł wydanie patentu. Osoby poniżej 26 roku życia, które mają ważną legitymację szkolną zniżka 50%)

Minimalny wiek uczestnika 14 lat

Przy zgłoszeniu grupowym rabat 5% ceny kursu

Uwagi: Podczas szkolenia żeglarskiego istnieje możliwość wzięcia udziału w kursie na stopień sternika motorowodnego, który uprawnia do prowadzenia łodzi o napędzie mechanicznym powyżej 10 kW w tym m.in. skuterów wodnych. Osoby, które zdadzą  egzamin na żeglarza jachtowego mogą również uzyskać certyfikat Inland Skipper ISSA,  więcej informacji  u organizatora.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Do czego uprawnia patent żeglarza jachtowego?

Paten żeglarz jachtowy uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych  oraz jachtów o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

 

Czy posiadając patent żeglarza jachtowego mogę prowadzić motorówki?

Patent żeglarza jachtowego daje uprawnienia do prowadzenia wyłącznie jachtów żaglowych. Bez uprawnień motorowodnych można prowadzić motorówki do mocy silnika do 10kW. Istnieje możliwość, aby podczas kursu na żeglarza jachtowego w naszej firmie równolegle zdobyć uprawnienia motorowodne. Duża część materiału na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się, dzięki czemu nie ma potrzeby podwójnej nauki tych samym zagadnień.

 

Czu kurs na żeglarza jachtowego jest trudny?

Kurs na żeglarza jachtowego nie jest skomplikowany, jeśli jest prowadzony przez doświadczonego nauczyciela lub instruktora żeglarstwa. Kurs organizowany przez podmiot zrzeszony w Polskim Związku Żeglarskim, daje pewność co do jakości szkolenia.

 

Czy podczas kursu na żeglarza jachtowego można zrobić uprawnienia na sternika motorowodnego?

Tak, podczas szkolenia na stopień żeglarza jachtowego w Czaplinku istnieje możliwość przeprowadzenia równolegle kursu na sternika motorowodnego. Z racji tego, że zakres materiału do nauczania jest praktycznie taki sam jak na żeglarza to wystarczy odbyć szkolenie praktyczne na motorówce i można podejść do egzaminu na sternika motorowodnego.

 

Kiedy wymagany jest patent żeglarza jachtowego?

Patent żeglarza jachtowego jest potrzebny w przypadku, kiedy planujemy żeglugę na jachtach żaglowych powyżej 7,5 metra długości kadłuba. W innym przypadku nie są wymagane żadne uprawnienia żeglarskie. Jednak należy pamiętać, że prowadząc jacht żaglowy lub motorówkę odpowiadamy za bezpieczeństwo załogi oraz innych użytkowników wody i musimy znać podstawowe przepisy oraz umieć manewrować łodzią. W tym celu rozsądnie jest odbyć szkolenie żeglarskie i zdobyć odpowiednie uprawnienia na żaglówki lub motorówki.

 

Jak wygląda egzamin na patent żeglarza jachtowego?

Egzamin na żeglarza jachtowego składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W teoretycznej części, zdający musi rozwiązać test jednokrotnego wyboru składający się z 75 pytań zamkniętych, na który ma przydzielone 90 minut. W części praktycznej, zdający wybrane manewry na żaglach oraz na silniku przez egzaminatora.  Podczas praktycznej oceny każdy uczestnik jest oceniany zarówno w roli kierownika jachtu żaglowego, jak i załoganta. Dlatego istotne jest, by opanować podstawowe komendy żeglarskie.

 

Kto bierze najczęściej udział w kursie na żeglarza jachtowego w Czaplinku?

Kurs żeglarza jachtowego cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Zazwyczaj są to po prostu mieszkańcy z miast niezbyt oddalonych od Czaplinka takich jak: Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Szczecinek, Borne Sulinowo, Połczyn – Zdrój, Świdwin, Koszalin, Kołobrzeg, Wałcz, Białogard, Piła, Ińsko.

Terminy

termin 27.04-05.05.2024 r. (kurs intensywny), termin 18.05 -23.06.2024 r. (kurs weekendowy), termin 08.09 – 13.10. 2024 r. (kurs weekendowy)

Shopping Cart
Kurs na patent żeglarza jachtowegoKurs żeglarz jachtowy Czaplinek
Original price was: 1849,00 zł.Current price is: 1549,00 zł.Wybierz opcje
Scroll to Top
Skip to content