Jak to wszystko się zaczęło?

Firma Sail&Surf została założona 4 lipca 2018 roku. Jak wiadomo jest to Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych, a dla Nas jest to data zwieńczenia starań i długoletniego planu otworzenia własnej firmy. Pomysł stworzenia własnej marki dojrzewał latami. Szymon Pastuszek, który jest głównym pomysłodawcą tego projektu, ma piętnastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, ponadto jest instruktorem, egzaminatorem żeglarstwa i motorowodnym. Jego wspólnik Bartłomiej Kryczka od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą na obozach letnich oraz podczas zielonych szkół. Ponadto zajmuje się zawodowo trenowaniem młodzików w piłkę nożną w Poznaniu. Nasze doświadczenie, pomysły oraz metody wypracowane latami pozwoliły przygotować ciekawą ofertę skierowaną do szerokiego grona odbiorców. W październiku 2018 roku uzyskaliśmy wpis do rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Od tego momentu poza świadczeniem szeroko rozumianych szkoleń żeglarskich i motorowodnych, firma Sail&Surf zwiększyła zakres swoich usług o organizację wyjazdów szkolnych, wycieczek, zielonych oraz białych szkół na terenie całego kraju. 

Misją naszej firmy jest pogłębienie integracji wśród dzieci, młodzieży a także dorosłych, ponadto szczególny nacisk kładziemy na propagowanie żeglarstwa oraz sportów motorowodnych. Wszystkie działania podjęte przez nasz zespół podyktowane są naszym bogatym doświadczeniem, kreatywnością oraz wzajemnym szacunkiem. Postawiliśmy sobie za cel, aby każdy z naszych klientów korzystając z naszych usług, zdobył nowe umiejętności oraz czuł się bezpiecznie podczas realizacji każdego zadania.

Nasza załoga

szymon pastuszek kadra sailsurf 2

Szymon Pastuszek

Żeglarstwo jest moją największą pasją. Przygodę z nim rozpocząłem dzięki moim starszym braciom. Podczas nauki w liceum  zdobyłem patent żeglarza jachtowego oraz starszego sternika motorowodnego. Od 2007 roku rozpocząłem współpracę z ogólnopolskim biurem podróży w Czaplinku, jako żeglarz a potem wychowawca, instruktor oraz kierownik podczas obozów letnich.  W roku 2011 zdobyłem stopień Młodszego Instruktora Żeglarstwa PZŻ i zacząłem uzyskiwać poszczególne patenty oraz uprawnienia pozwalające mi na samodzielne żeglowanie oraz prowadzenie szkoleń żeglarskich i motorowodnych. Obecnie jestem egzaminatorem w Polskim Związku Żeglarskim oraz Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego. Moim największym osiągnięciem żeglarskim jest przepłynięcie Oceanu Atlantyckiego jachtem żaglowym z Europy na Karaiby. Poza tym jestem nauczycielem przedmiotów zawodowych w technikum organizacji turystyki, gdzie mogę dzielić się swoim doświadczeniem zawodowym z młodzieżą.  Posiadam m.in. uprawnienia:

 • Instruktor Żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego
 • Instruktor Motorowodny Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego
 • The Royal Yachting Association Day Skipper
 • Short Range Certificate The Royal Yachting Association
 • Inland Sailing Instructor International Sailing Schools Association
 • Inland Power Instructor International Sailing Schools Association
 • Licencja na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających
 • Licencja holowanie statków powietrznych
 • Patent Motorowodnego Sternika Morskiego
 • Patent Jachtowego Sternika Morskiego
 • Tytuł Ratownika
 • Młodszy ratownik WOPR
 • Świadectwo przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa
 • Świadectwo przeszkolenia dla członków załóg z przydzielonymi obowiązkami w zakresie ochrony
 • Świadectwo przeszkolenia w zakresie problematyki ochrony na statku
 • Instruktor Sportu w specjalizacji Trener Personalny
 • Kurs asekuracji dolnej na sztucznej ściance wspinaczkowej
 • Wychowawca placówek wypoczynku dzieci i młodzieży
 • Kierownik wypoczynku i wycieczek

Moją drugą i równie ważną pasją jest gotowanie. Uwielbiam odkrywać nowe smaki, poznawać tradycję i historię kraju poprzez kuchnię. Przez  wiele lat współpracowałem z firmą organizującą eventy kulinarne, gdzie nabyłem dużego doświadczenia związanego z organizacją i prowadzeniem warsztatów, pokazów oraz konkursów kulinarnych. Miałem okazję współpracować z najlepszymi kucharzami oraz krytykami kulinarnymi m.in. z Pascalem Brodnickim, Robertem Makłowiczem, Karolem Okrasą. Zdrowy tryb życia, żeglarstwo i gotowanie są to trzy elementy, które staram się przeplatać ze sobą i zarażać nimi innych. Dlatego, oferta, jaką kierujemy do Państwa jest podyktowana naszymi osobistymi doświadczeniami i skierowana jest do osób, które chcą przeżyć i nauczyć się czegoś nowego. Zarówno dzieci, młodzież i dorośli znajdą coś interesującego dla siebie.

bartłomiej kryczka kadra sail&surf

Bartłomiej Kryczka

Odkąd tylko pamiętam sport był obecny w moim życiu i od zawsze staram się go w nie wplatać. Jak pewnie większość osób przygodę ze sportem zacząłem w dzieciństwie od gry w piłkę nożną, gdzie bramką był podwórkowy trzepak lub dwa plecaki położone na ziemi.
W kolejnych latach będąc już zawodnikiem klubu piłkarskiego i rozwijając swoje umiejętności starałem się też poszerzać swoją wiedzę i praktykować różnego rodzaju dyscypliny sportowe.

Kolejnym etapem w moim życiu były studia, które wybrałem i nie wyobrażałem sobie, żeby nie wiązały się ze sportem. Tym sposobem padł wybór na Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu na wydziale Turystyki i Rekreacji, które ukończyłem w 2016 roku.

W trakcie studiów poza nabywaniem wiedzy z dziedziny turystyki, podjąłem się pracy trenera piłki nożnej, którym jestem do dnia dzisiejszego oraz pracowałem, jako wychowawca kolonijny czasie trwania wakacji letnich, czy ferii zimowych. Wtedy też zrozumiałem, że praca z dziećmi i młodzieżą dają mi dużo satysfakcji. Ponadto uzyskałem także różnego rodzaju kwalifikacje i uprawnienia:

 • Instruktor piłki nożnej
 • Instruktor narciarstwa
 • Instruktor Nordic Walking
 • Instruktor treningu funkcjonalnego
 • Wychowawca placówek wypoczynku dzieci i młodzieży
 • Kierownik wypoczynku i wycieczek
 • Patent sternika motorowodnego

Po zakończeniu studiów podjąłem pracę w jednym w największych biur podróży w Polsce, co pozwoliło mi nabyć niezbędne doświadczenie umożliwiające organizację wycieczek zarówno dla grup szkolnych, jak i grup dorosłych.

Mam nadzieję, że przedstawione przez nas oferty wyjazdów krajoznawczych, czy stacjonarnych opartych na różnego rodzaju aktywności fizycznej spotkają się z Waszym zainteresowaniem i pozwolicie się zarazić sportem od nas!

krzysztof wójcicki kadra sail&surf

Krzysztof Wójcicki

Jestem pasjonatem wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Od dziecka jestem związany ze sportami zimowymi a w szczególności z biegami narciarskimi. Przez wiele lat trenował w klubie narciarskim oraz startowałem w zawodach ogólnopolskich m.in. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Seniorów. Moimi największymi osiągnięciami narciarskimi jest zdobycie 3 miejsca w XI Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w roku 2015 oraz 6 miejsce w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w roku 2011. Ponadto jestem mocno związany również z narciarstwem zjazdowym, jako instruktor narciarstwa, prowadzę szkolenia dla początkujących, jaki i zaawansowanych. Dzięki wieloletniej aktywności sportowej w roku 2013 zdecydowałem rozpocząć studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku wychowanie fizyczne, gdzie uzyskałem stopień magistra. Podczas studiów rozwijałem swoje zainteresowania sportem, dzięki czemu zdobyłem uprawnienia Instruktora Sportu w specjalizacji lekkoatletyka oraz Instruktor Sportu w specjalizacji narciarstwo zjazdowe. Natomiast w okresie wakacyjnym pracowałem, jako wychowawca i instruktor podczas obozów letnich z dziećmi i młodzieżą w Polsce. Aktualnie ciągle jestem związany ze sportem nie tylko, jako instruktor narciarstwa, ale również, jako zawodnik biegów ulicznych i przełajowych. Poza tym uwielbiam sporty motorowodne w szczególności wakeboard i narty wodne. Posiadam również uprawnienia sternika motorowodnego, które mogłem zdobyć w Sail&Surf. Lubię podróżować, poznawać nowe miejsca i regionalną kuchnię. Dzięki pracy w branży turystycznej miałem okazję zwiedzić dużą część Polski. Wiem, że mamy dużo do zaoferowania, jako kraj. Każdy region różni się od siebie a ta różnorodność jest fantastyczna. Jestem pewien, że wyjazdy, które Wam oferujemy spotkają się z dużym zainteresowaniem i spędzicie z nami niezapomniany czas podczas wyjazdów szkolnych!

patrycja dudkiewicz kadra sail&surf

Patrycja Dudkiewicz

Hej, mam na imię Patrycja jestem studentką  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku leśnictwo. Jestem wielka miłośniczką zwierząt i natury. Moim hobby jest jazda konna. Poza tym interesuję się pierwsza pomocą ,działam w grupie medycznej oraz lokalnej OSP. Posiadam uprawnienia młodszego ratownika WOPR, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, patent sternika motorowodnego oraz asekuracji na sztucznej ściance wspinaczkowej. Od ponad 5 lat pracuję z młodzieżą i dziećmi podczas zielonych szkół oraz obozów letnich i zimowych. Każda wolną chwilę staram się spędzać aktywnie. Nie ma dla mnie ograniczeń! Kajaki, paintball, zumba -czuję się jak ryba w wodzie!

filip wawrzyniak kadra sail&surf

Filip Wawrzyniak

Cześć! Nazywam się Filip i jestem studentem kierunku lekarsko-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, ale moją pasją od dawna jest żeglowanie. Swoją przygodę zacząłem w wieku 11 lat, na obozach żeglarskich prowadzonych przez Szymona. Z biegiem lat zdobyłem tam uprawnienia takie jak patent żeglarza jachtowego oraz patent sternika motorowodnego, teraz poszerzone również o Inland Skiper, wydawany przez International Sailing Schools Association, oraz Maritime Radio Operator Certificate, wydawany przez Royal Yachting Association. Jestem instruktorem sportu w dziedzinie żeglarstwo oraz sporty motorowodne. Od mojego dołączenia do Sail&Surf na początku 2022 roku, brałem udział w organizowaniu atrakcji podczas zielonych szkół, wyjazdów integracyjnych i obozów żeglarskich. Prowadząc zajęcia z żeglarstwa  pomagam zarówno najmłodszym podopiecznym stawiać pierwsze kroki na pokładzie, jak i bardziej doświadczonym zdobywać uprawnienia związane ze sportami wodnymi, a jako wychowawca kolonijny zapewniam wiele aktywnych sposobów spędzania czasu „na lądzie”. Jestem zawsze otwarty na nowe pomysły i nie znoszę nudy, dzięki czemu udaje mi się nawiązać kontakt z młodzieżą oraz zaplanować czas tak, aby każdy był zadowolony.

Instruktor podczas kursu sternika motorowodnego zachodniopomorskie

Andrzej Pokrzywnicki

Jestem doświadczonym pedagogiem matematyki i informatyki, który z oddaniem służy edukacji przez ponad dwadzieścia lat. Moje codzienne doświadczenia nauczyciela łączą się z pasją do nowoczesnych technologii, programowania oraz tworzenia stron internetowych, co pozwala mi na nieustanne poszerzanie horyzontów edukacyjnych i dostosowywanie się do dynamicznie zmieniającego się świata cyfrowego. Niezmiennie intryguje mnie kosmos, dlatego też w wolnych chwilach oddaję się obserwacjom nieba i pasjonuję się astronomią amatorską. Fascynacja tym niezwykłym światem towarzyszy mi również w pracy dydaktycznej, gdzie staram się przekazywać uczniom nie tylko wiedzę, ale i pasję do odkrywania tajemnic wszechświata. Oprócz nauki i pasji kosmicznej, od wielu sezonów angażuję się w jazdę na snowboardzie, które nie tylko stanowi dla mnie relaks, ale również okazję do dzielenia się umiejętnościami i doświadczeniem z młodszymi adeptami sportu. Uczyć innych, dzielić się pasją i widzieć ich postępy to dla mnie ogromna satysfakcja. Nieograniczone pasje towarzyszą mi również na wodzie – posiadając uprawnienia instruktora sportu w dziedzinie żeglarstwo oraz sporty motorowodne, żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego, prowadzę zajęcia i szkolenia zarówno żeglarskie, jak i motorowodne. Łącząc swoje zamiłowania z zawodem, staram się kreować wyjątkowe doświadczenia edukacyjne, które pozwalają uczniom rozwijać się nie tylko intelektualnie, ale i emocjonalnie oraz fizycznie. Praca z dziećmi i młodzieżą to nie tylko moje powołanie zawodowe, ale i osobiste. Jestem cierpliwym, ale też wymagającym nauczycielem, który zawsze stara się wydobyć z uczniów ich najlepsze możliwości. Moja komunikatywność oraz wesołe usposobienie sprawiają, że tworzę atmosferę otwartości i przyjaznej nauki. Moje lekcje są inspirujące i interaktywne, angażując uczniów do aktywnego udziału w procesie nauczania. Posiadam również silne umiejętności interpersonalne, które pozwalają mi efektywnie komunikować się zarówno z uczniami, jak i zespołem pedagogicznym oraz rodzicami.

mksym kunert kadra sail&surf

Maksym Kunert

Dla wielu jestem uosobieniem wulkanu energii. Inni mogą nazwać mnie po prostu szaleńczym ekstrawertykiem. Od 6 roku życia aktywnie uprawiam różne sporty drużynowe, co zdecydowanie wpłynęło na dyscyplinę i zaangażowanie, którymi uważam, że mogę się pochwalić. Ścieżka mojej kariery edukacyjnej jest bardzo urozmaicona. Ukończyłem Technikum Organizacji Turystyki ze statusem Honorowego Absolwenta Zespołu Szkół w Czaplinku, przyczyniłem się do poszerzenia Drawskiego Parku Krajobrazowego w celu ochrony jezior lobeliowych oraz przede wszystkim zaczerpnąłem praktycznej wiedzy dotyczącej pracy w turystyce najpierw w Polsce, a później w Hiszpanii. Obecnie studiuję Zarządzanie Kreatywne i aktywnie działam w kole naukowym Vinci Square na Collegium Da Vinci w Poznaniu. Jako rodowity Ślązak dysponuję poczuciem humoru, które jest w stanie pochłonąć całą grupę i stworzyć niezapomnianą atmosferę, zwłaszcza w trakcie zajęć, ale również poza nimi. Wciąż jestem młodym gościem, także nudy na zajęciach ze mną nie doświadczą nawet najwięksi introwertycy! Jako instruktor żeglarstwa mam już ponad dwuletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, a jako animator ponad trzyletnie. Nasza kadra to przede wszystkim młodzi ludzie, dlatego werwy i energii nigdy nam nie brakuje. Wyjazdy z Sail&Surf to przede wszystkim fabryka niesamowitych wspomnień, a ja, jako członek kadry, zawsze dokładam wszelkich starań, aby wspomnienia te były iście magiczne. Największą motywacją dla mnie jest młodzież, która niemal zawsze zostawia bardzo pozytywny feedback dotyczący zajęć ze mną. Tak więc, nie zastanawiajcie się zbyt wiele, Ja i cała ekipa S&S czekamy na was z niecierpliwością!

maria wróbel kadra sail&surf

Maria Wróbel

Jestem studentką logistyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Poza studiowaniem angażuję się w różnego rodzaju stowarzyszenia oraz organizacje. Obecnie jestem Wiceprzewodniczącą organizacji studenckiej Erasmus Student Network na warszawskim SGGW, gdzie przy współpracy z innymi członkami organizuję czas wolny studentom będącymi na wymianie międzynarodowej. Sama też miałam okazję, uczestniczyć w wymianie studenckiej na Węgrzech, która pozwoliła mi poznać nowe kultury i integrację międzyeuropejską . Jako członek Zarządu nauczyłam się także cierpliwości i efektywnego organizowania czasu studentom. Dużo też nauczyła mnie praca jako wychowawca kolonijny podczas obozów młodzieżowych. Przez wiele lat byłam uczestnikiem kolonii organizowanych w Czaplinku, gdzie zdobyłam patent żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego. Te doświadczenia pozwoliły mi nabrać przekonania, że chciałabym pracować jako wychowawca kolonijny. Ponadto interesuję się muzyką, uwielbiam grać na pianinie i tańczyć. W wolnym czasie, dla utrzymania zdrowego stylu życia, jeżdżę na rolkach lub rowerze. Jestem osobą otwartą na wszystkie pomysły i wiem, że z każdym dzieckiem, nastolatkiem, mogę nawiązać kontakt. Jestem pewna, że podczas naszych wyjazdów każdy znajdzie coś dla siebie, a nasza kadra nie pozwoli się nikomu nudzić!

adam olkowski kadra sail&surf

Adam Olkowski

Cześć, mam na imię Adam i jestem studentem na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie na kierunku ratownictwo medyczne. Moją największą pasją jest właśnie tematyka związana z szeroko rozumianym ratownictwem. Przez wiele lat byłem członkiem, a następnie kapitanem drużyny RESCUE TEAM CZAPLINEK. Brałem udział w różnych konkursach, zawodach oraz turniejach związanych z ratownictwem. Pierwsze miejsca w zawodach powiatowych i wojewódzkich były dużym wyczynem, jednakże największym osiągnięciem było zajęcie VI miejsca w roku 2018 na Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Dzięki tym doświadczeniom zdobyłem niezbędną wiedzę i umiejętności pod okiem zawodowców oraz poznałem wielu wspaniałych ludzi. Największą satysfakcję daje mi pomaganie innym oraz widok uśmiechu na ich twarzy, dlatego regularnie oddaję krew oraz udzielam się w akacjach społecznych. W wolnych chwilach staram się aktywnie spędzać czas, jeżdżąc rowerem oraz grając w piłkę nożną. W roku 2019 rozpocząłem swoją przygodę z Sail&Surf. Prowadziłem zajęcia z pierwszej pomocy, paintballu, survivalu oraz kajakarstwa. W tym roku również uzyskałem stopień ratownika WOPR oraz sternika motorowodnego. Jestem pewien, że każdy, kto pojedzie z nami na Aktywną Zieloną Szkołę lub każdy inny wyjazd wróci do domu z nowymi doświadczeniami i umiejętnościami. Mogę przyznać, że nie mogę się doczekać, kiedy się spotkamy na wspólnym wjeździe z Sail&Surf!

dołącz do nas

Chcesz dołączyć do naszej załogi? Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana nawiązaniem z nami współpracy zapraszamy Ciebie do kontaktu z naszym biurem. Bardzo chętnie zatrudnimy osoby, które lubią pracę z ludźmi i nie boją się nowych wyzwań. Możliwe, że czekamy właśnie na Ciebie!

Shopping Cart
Scroll to Top
Skip to content