Aktywna Zielona Szkoła Czaplinek

Zielona szkoła z klasą! Z nami zielone szkoły muszą się udać. Przygoda, zabawa, wspomnienia!

SKU: Turystyka-szkolna Kategoria:
Guaranteed Safe Checkout

Zapraszamy Państwa na Aktywną Zieloną Szkołę w okolicę Czaplinka na Pojezierzu Drawskim. Ten wyjątkowy region w północnej części Polski położony wśród wielu jezior jest idealnym miejscem do odpoczynku, a także spędzenia aktywnie czasu nad wodą. W czasie trwania wyjazdu będziecie mieli okazję wziąć udział w zajęciach m.in. z zakresu sportów wodnych, zajęć integracyjnych, gier i zabaw oraz sportów drużynowych.

Program zielonej szkoły: 

Dzień 1

Blok poranny

– Przyjazd uczestników na teren ośrodka, zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne, zapoznanie z regulaminami oraz miejscem realizacji zajęć programowych

– Gry i zabawy integracyjne np. kreatywny inżynier, mumia w akcji

– Obiad

Blok popołudniowy

– Konkurs strzelania z broni pneumatycznej

– Wyprawa rowerami wodnymi do jednej z zatok jeziora

– Podstawy survivalu m.in. różne techniki rozpalania ognia, budowa szałasu

– Kolacja

Blok wieczorny

– Gra integracyjna Capture the flag

– Toaleta wieczorna, nocleg

 

Dzień 2

– Pobudka, śniadanie

Blok poranny

Blok poranny

– Szkolenie żeglarskie z zakresu bezpieczeństwa podczas żeglowania, nauka podstawowych węzłów, sterowania i pracy w charakterze członka załogi, rejs jachtem żaglowym

– Gra plenerowa Kubb

– Towarzyska gra fabularna „Mafia”

– Obiad

Blok popołudniowy

–  Archery tag tzw. walki łuczników (nowość), gra przypominająca paintball z wykorzystaniem łuków i bezpiecznych strzał

– Chillout na plaży

– Water war tj. baloniada

– Kolacja

Blok wieczorny

– Integracja podczas wspólnej zabawie na dyskotece

– Toaleta wieczorna, nocleg

 

Dzień 3*

– Pobudka, śniadanie

– Wykwaterowanie

Blok poranny

– Zajęcia na wodzie z podstaw kajakarstwa

– Fińska gra plenerowa Molkky, łączenie celności z analitycznym myśleniem

– Konkurs strzelecki z łuku

– Ognisko\grill z kiełbaskami w formie obiadu

– Pamiątkowe zdjęcie

– Wyjazd w drogę powrotną

* TRZECIEGO DNIA ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA WYCIECZKI DO:

– Żelisławskiego Zapiecka miejsca, w którym podtrzymywana jest tradycja wypiekania chleba i szczodraków, tkactwa i rękodzieła ludowego. Każdy z uczestników wycieczki, będzie miał okazję stworzyć autorską bransoletkę oraz upiec własnego szczodraka ze słodkim nadzieniem. Ponadto spacer po ekozagrodzie oraz animacje na miejscu.

– Rancza Alpaki Sikory, zagrody edukacyjnej, położonej w malowniczej okolicy. Miłe stado alpak oraz owce walliserskie, czarnonose czekają na turystów, aby się z nimi bawić. Spacer z alpakami, nauka karmienia, krótki wykład o ich życiu oraz gry i zabawy na miejscu.

Miejsce wycieczki: Czaplinek\Uraz

Cena: 599,00 zł os. – program podstawowy

Transport: możliwość organizacji przez biuro Sail&Surf

Świadczenia:

-udział w zajęciach

-opiekę instruktora

-nocleg

-wyżywienie śniadanie x2, obiad x 3, kolacja x2

-cena skalkulowana dla grupy 45 uczestników + 3 opiekunów gratis

-ubezpieczenie NNW TU Europa na kwotę 10 000 PLN

Uwagi:

Program każdej wycieczki może ulec modyfikacji po konsultacji z klientem. Istnieje możliwość wydłużenia lub skrócenia zielonej szkoły. W celu otrzymania szczegółowej oferty wyjazdu należy skontaktować się z biurem.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Dla kogo jest zielona szkoła?

Zielona szkoła jest skierowana do uczniów i nauczycieli, którzy chcą spędzić czas aktywnie podczas wycieczki klasowej lub wycieczki szkolnej. Część nauczycieli i rodziców preferuje wyjazdy, gdzie uczniowie mogą aktywnie brać udział w zajęciach, niekoniecznie zwiedzając zabytki i stare zamki. Zielona szkoła jest dobrym pomysłem na integrację uczniów, odpoczynek na łonie natury a jednocześnie branie udziały w zorganizowanych przez naszych instruktorów zajęciach, z którymi na co dzień uczniowie nie mają możliwości korzystać np. żeglarstwo, kajakarstwo, gry terenowe i plenerowe.

Gdzie się odbywa zielona szkoła?

Nasza zielona szkoła realizowana jest w wyjątkowo czystym i zielonym obszarze Polski czyli na Pojezierzu Drawskim w pobliżu Czaplinka nad samym jeziorem Drawsko, dzięki czemu możemy realizować bogaty program zajęć m.in. na wodzie, jak i na lądzie jesteśmy zakwaterowani w jednym z ośrodków wypoczynkowych z dobrze wyposażoną bazą noclegową oraz rekreacyjną. Wybór miejsca uzależniony jest od liczby uczestników oraz terminu wyjazdu.

Jakie wyżywienie jest podczas zielonej szkoły zapewnione uczniom?

Podczas  zielonej szkoły świadczymy pełne wyżywienie z czego pierwszego dnia rozpoczynamy obiadem w dniu przyjazdu oraz kończymy obiadem ostatniego dnia zielonej szkoły w formie ogniska lub grilla z kiełbaskami. Istnieje możliwość zamówienia pełnego obiadu (zupa + drugie danie + napój) ostatniego dnia wyjazdu, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą.

Jak długo trwa zielona szkoła?

Czas trwania zielonej szkoły uzależniony jest od decyzji rodziców i nauczycieli. Standardowo Zielona szkoła trwa trzy dni. Zdarzają się grupy, które preferują dłuższe wyjazdy i przyjeżdżają do nas na zieloną szkołę na 5 dni. W jednym i drugim przypadku, mamy sprawdzony program zajęć, który da dużo radości uczestnikom zielonej szkoły w czasie trzydniowej zielonej szkoły, jak i pięciodniowej zielonej szkoły!

Jaki koszt zielonej szkoły?

Koszt zielonej szkoły jest uzależniony od paru czynników (długość wyjazdu, liczba uczestników, liczba opiekunów, ceny transportu, dodatkowych świadczeń). Standardowa cena zielonej szkoły to 599,00 zł\os., dla grupy 45 uczniów oraz 3 opiekunów w roku 2024 przy wyjeździe na trzy dni.

Dlaczego warto wyjechać z nami na zieloną szkołę?

Jesteśmy grupą ludzi, którzy posiadają  wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Przeszliśmy wszystkie etapy przy pracy podczas zielonych szkół i obozów młodzieżowych  od pracy wychowawcy, potem instruktora, kierownika . Wiemy, które zajęcia cieszą się największym zainteresowaniem w trakcie zielonych szkół oraz wiemy, jak prowadzić zajęcia, aby wszyscy dobrze i bezpiecznie się bawili. Przed rozpoczęciem każdych zajęć prowadzimy, krótką odprawę bezpieczeństwa, tłumaczymy zasady oraz zaopatrujemy uczestników w sprzęt bezpieczeństwa lub sprzęt ochronny ( np. kamizelki ratunkowe, okulary ochronne, maski itp.). Jednocześnie dbamy o stan techniczny sprzętu, z którego korzystamy, aby posiadał niezbędne certyfikaty oraz był odpowiednio używany. Ponadto posiadamy wpis na  listę Organizatorów i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego numer 20882. Dzięki umieszczeniu nas w wykazie, wszelkie nasze działania podlegają nadzorowi  co daje potwierdzenie, że działamy zgodnie z przepisami prawa.

Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona!

    Shopping Cart
    Scroll to Top
    Skip to content