Sale!

Kurs sternik motorowodny Drawsko Pomorskie

Original price was: 700,00 zł.Current price is: 549,00 zł.

Zapraszamy Państwa do udziału w kursie na patent sternika motorowodnego organizowanego na j. Lubie w Gudowie niedaleko Drawska Pomorskiego.

SKU: Brak danych Kategoria: Tag:
Guaranteed Safe Checkout

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w kursie na patent sternika motorowodnego organizowanego na jeziorze Lubie w Gudowie obok Drawska Pomorskiego w województwie zachodniopomorskim.  Jezioro Lubie jest jednym z najpiękniejszych i największych akwenów Pojezierza Drawskiego. Nie ma nic przyjemniejszego niż długo wyczekiwany urlop w przepięknej okolic spędzony aktywnie na wodzie. Jezioro Lubie oprócz tego, że jest trzecim największym jeziorem Pojezierza Drawskiego to dodatkowo jest też najdłuższym akwenem na pojezierzu. Nasza firma oferuje kompleksowe kursy motorowodne przygotowujące do zdobycia patentu sternika motorowodnego. Z nami opanujesz zarówno teorię, jak i praktykę niezbędną do bezpiecznego i pewnego prowadzenia łodzi motorowej. Zapraszamy na pokład!

 

Terminy kurs sternik motorowodny Drawsko Pomorskie j. Lubie:

I 20-21 kwiecień 2024 r.

II 11-12 maj 2024 r.

III 1-2 czerwca 2024 r.

IV 29-30 czerwca 2024 r.

V 13-14 lipiec 2024 r.

VI 17-18 sierpień 2024 r.

VII 21-22 wrzesień 2024 r.

VIII 19-20 październik 2024 r.

 

Miejsce szkolenia: jezioro Lubie,  M Club Hotel – Lubie Resort Gudowo 64, 78-500 Gudowo (obok Drawska Pomorskiego)

Cena kursu: 549,00 zł

Świadczenia:

  • Szkolenie teoretyczne ok. 5 godzin
  • Szkolenie praktyczne 2 godziny na jedną załogę
  • Egzamin odbywa się ostatniego dnia szkolenia
  • Materiały w wersji elektronicznej
  • Książka „Bezpieczna Woda” F.Haber
  • Minimalny wiek uczestnika 14 lat
  • Cena nie zawiera opłaty egzaminacyjnej oraz wydania patentu (250,00 zł opłata egzaminacyjna i 50,00 zł wydanie patentu. Osoby poniżej 26 roku życia, które mają ważną legitymację szkolną zniżka 50%)

Uwagi: Osoby, które zdadzą  egzamin na stopień sternika motorowodnego mogą również, uzyskać certyfikat ISSA Inland Power Yacht Skipper,  więcej informacji  u organizatora.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Jak wygląda szkolenie na patent sternika motorowodnego?

Na zajęcia praktyczne obowiązują zapisy w formie elektronicznej lub telefonicznej. Szkolenie teoretyczne jest możliwe do przeprowadzenia w formie on-line lub tradycyjnej podczas wykładu stacjonarnego w miejscu prowadzenia kursu. Szkolenie praktyczne odbywa się głównie w weekendy, ale istnieje możliwość odbycia szkolenia praktycznego indywidualnego w tygodniu za dodatkową opłatą.

Czego nauczysz się podczas kursu na sternika motorowodnego?

Szkolenie ma na celu przygotować kursanta do samodzielnego prowadzenia statków (łodzi) o napędzie mechanicznym po wodach śródlądowych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu m.in. locji, budowy i eksploatacji silnika, bezpieczeństwa podczas żeglugi. Podczas szkolenia praktycznego zdobędziesz niezbędne umiejętności do samodzielnego prowadzenia łodzi motorowej, dowodzenia załogą oraz pracy w charakterze załoganta.

Jakich manewrów nauczysz się podczas kursu na patent sternika motorowodnego?

Przećwiczysz manewry, które są wymagane podczas egzaminu na stopień sternika motorowodnego m.in. sterowanie motorówką, cumowanie motorówką, odchodzenie od pomostu motorówką, człowiek za burtą, wejście w ślizg motorówką.

Jakich węzłów nauczysz się podczas kursu na patent sternika motorowodnego?

Każdy z kursantów podczas szkolenia motorowodnego nauczy się jak wiązać węzeł knag owy, węzeł palowy, węzeł ratowniczy, węzeł ósemkowy, węzeł wyblinka, buchtę.

Do czego uprawnia patent sternika motorowodnego?

Paten sternik motorowodny pozwala prowadzić jachty motorowe po wodach śródlądowych. Prowadzić jachty motorowe o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Osoby poniżej 16 roku życia mogą prowadzić jednostki o napędzie mechanicznym do 60 kW.

Jak wygląda egzamin na patent sternika motorowodnego?

Aby podejść do egzaminu na patent sternika motorowodnego należy zapisać się na egzamin i uiścić opłatę egzaminacyjną. Podczas egzaminu należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość, może być to również aplikacja Mobywatel. Ponadto osoby poniżej 18 roku życia muszą mieć przy sobie pisemną zgodę rodzica. Egzamin na patent sternika motorowodnego składa się z dwóch części tj. części teoretycznej i praktycznej. Sam egzamin składa się z dwóch części, tj. część teoretyczna składa się z testu jednokrotnego wyboru i trwa maksymalnie 90 minut. Część praktyczna najczęściej polega na wykonaniu 2\3 manewrów wybranych przez egzaminatora i wykonana przez zdającego osobiście. Ponadto każda z osób na motorówce jest oceniana, jako kierownik jednostki pływającej oraz jako załogant. Dlatego warto nauczyć się podstawowych komend wydawanych na łodzi motorowej.

Jak wygląda egzamin teoretyczny sternik motorowodny?

Egzamin teoretyczny, przeprowadzany jest w formie pisemnej, obejmuje test jednokrotnego wyboru z 75 pytaniami. Pytania te obejmują zagadnień teoretycznych na patent sternika motorowodnego z zakresu bezpieczeństwa, locji, meteorologii, budowy i eksploatacji jachtu, obowiązujących przepisów, ratownictwa, etykiety żeglarskiej. Osoba uczestnicząca w egzaminie ma 90 minut, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania testowe, co pozwala na dokładne przemyślenie każdej odpowiedzi. Aby uzyskać wynik pozytywny z części teoretycznej egzaminu należy odpowiedzieć poprawnie na minimum 65 pytań z 75, które są na egzaminie.

Ile kosztuje egzamin na sternika motorowodnego?

Cena egzaminu na patent sternika motorowodnego wynika wprost z ustawy i jest kwotą niezależną od organizatora szkolenia motorowodnego i wynosi 250,00 zł. Ustawowo jest przewidziana zniżka na opłatę egzaminacyjną dla osoby poniżej 26 roku życia, która uczęszcza do szkoły\uczelni wyższej i posiada ważną legitymację szkolną\studencką. W przypadku takich osób koszt egzaminu będzie wynosić 125,00 zł.

Od jakiej mocy silnika potrzebny jest patent sternika?

Patent sternika motorowodnego jest potrzebny do prowadzenia łodzi o mocy silnika powyżej 10 kW (czyli powyżej 13,6 kM). Warto nadmienić, że istnieje możliwość prowadzenia jednostek o większej mocy jednak istnieje pewne ograniczenie ze względu na prędkość poruszania się tych jednostek oraz ich długość tj. łodzie, których długość nie przekracza 13 metrów o mocy silnika nie większej niż 75kW, które nie osiągają prędkości większej niż 15km\h ze względu na ograniczenia konstrukcyjne mogą być prowadzone bez uprawnień.

Czy kurs na sternika motorowodnego jest trudny?

Kurs motorowodny nie jest trudny, większość kursantów, którzy odbyli u nas szkolenie bez problemu zdaje egzamin za pierwszym podejściem.

Kto najczęściej podchodzi do kursu na  patent sternika motorowodnego?

Zazwyczaj w kursie na patent sternika motorowodnego udział biorą mieszkańcy miast Drawsko Pomorskie, Złocieniec oraz Czaplinek, ale nie brakuje również mieszkańców okolicznych miast takich jak Chociwel, Łobez, Węgorzyno,  Ińsko, Rzecz czy nawet Wałcz. Nierzadko turyści, którzy przyjeżdżając na wakacje chętnie korzystają z oferty szkoleniowej naszej firmy.

Czy patent sternika motorowodnego daje uprawnienia na skuter wodny?

Z patentem sternika motorowodnego automatycznie uzyskujesz uprawnienia do prowadzenia skuterów wodnych. Skuter wodny jest również jednostką pływającą o mocy powyżej 10 kW, co powoduje konieczność posiadania odpowiednich uprawnień do prowadzenia skutera wodnego.

Gdzie w okolicach Drawska Pomorskiego można pływać na motorówkach i skuterach wodnych?

Zanim zwodujemy swój sprzęt pływający należy zrobić rozeznanie, gdzie można pływać na skuterze wodnym, a gdzie można pływać na motorówce. Wynika to często z przepisów lokalnych, które zakazują poruszania się łodziami o napędzie mechanicznym na wybranym akwenie lub na części tego akwenu. W pobliżu Drawska Pomorskiego można pływać na motorówce oraz skuterze wodnym na jeziorze Lubie. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń co do mocy silnika oraz strefy na jeziorze. Jedynym ograniczeniem, jakie obowiązuje użytkowników motorówek lub skuterów wodnych to zachód słońca.

Czy mogę przyjechać swoim kamperem lub przyczepą kempingową na kurs motorowodny?

Jeśli jesteś w województwie zachodniopomorskim i szukasz kempingu lub pola namiotowego to dobrze trafiłeś. Możesz w trakcie urlopu ukończyć kurs na sternika motorowodnego oraz podejść do egzaminu i zdać na patent sternika motorowodnego. Kurs na sternika motorowodnego odbywa się w Gudowie na jeziorze Lubie na terenie Hotelu M Club Lubie Resort, jednak na tym terenie znajduje się również pole kampingowe Camper Club – Lubie Resort z którego można skorzystać podczas kursu na sternika motorowodnego. Więcej informacji w celu ustalenia szczegółu pobyty  na stronie http://www.lubieresort.pl/ lub na fanpage https://www.facebook.com/CamperClubLubieResort

 

 

 

 

Terminy

20-21 kwiecień 2024 r., 11-12 maj 2024 r., 1-2 czerwca 2024 r., 29-30 czerwca 2024 r., 13-14 lipiec 2024 r., 17-18 sierpień 2024 r., 21-22 wrzesień 2024 r., 19-20 październik 2024 r.

Shopping Cart
Kurs na patent sternika motorowodnego Drawsko Pomorskie ZachodniopomorskieKurs sternik motorowodny Drawsko Pomorskie
Original price was: 700,00 zł.Current price is: 549,00 zł.Wybierz opcje
Scroll to Top
Skip to content