Kurs licencja holowania narciarza wodnego

499,00 

Masz patent sternika motorowodnego i chcesz holować narciarza wodnego? Dobrze trafiłeś! Zapisz się już dziś na kurs licencja na holowanie narciarza wodnego.

SKU: Brak danych Kategoria: Tag:
Guaranteed Safe Checkout

Zapraszamy na kurs na licencję na holowania narciarza wodnego i innych obiektów pływających dzięki, któremu podniesiesz swoje umiejętności motorowodne na wyższy poziom. Nasz kurs na licencję do holowania narciarza wodnego i innych obiektów pływających jest stworzony właśnie dla Ciebie! Nie przegap tej wyjątkowej okazji do rozwijania swoich pasji i umiejętności. Zapraszamy Cię do rozpoczęcia swojej wodnej przygody właśnie z nami. Zarejestruj się na nasz kurs i zrób kolejny krok w świecie sportów motorowodnych!

 

Lokalizacja:  jezioro Lubie,  M Club Hotel – Lubie Resort Gudowo 64, 78-500 Gudowo (obok Drawska Pomorskiego), województwo zachodniopomorskie.

Terminy kurs na licencje holowanie narciarza wodnego:

I  1-2 czerwca 2024 r.

II 17-18 sierpień 2024 r.

III 21-22 wrzesień 2024 r.

Cena kursu: 499,00 zł

Oferta obejmuje:

  • Szkolenie praktyczne – dwie godziny manewrowania na motorówce na jedną załogę
  • Szkolenie teoretyczne –  dwie  godziny wykładu
  • Materiały szkoleniowe  w wersji elektronicznej
  • Ostatniego dnia szkolenia odbywa się egzamin na licencję na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających
  • Cena kursu nie zawiera opłaty egzaminacyjnej oraz opłaty za wydania patentu sternika motorowodnego.

Gdzie odbywa się kurs na licencję na holowanie narciarza wodnego ?

Szkolenie praktyczne i teoretyczne odbywają się na jeziorze Lubie,  M Club Hotel – Lubie Resort Gudowo 64, 78-500 Gudowo w okolicach  Drawska Pomorskiego.

Jak wygląda szkolenie na licencję na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających?

Szkolenie rozpoczyna się od zajęć teoretycznych, gdzie każdy z uczestników zostanie zapoznany z zasadami bezpieczeństwa podczas holowania, obowiązującymi przepisami, sygnałami porozumiewania się między holowanym a holującym, sprzętem wykorzystywanym podczas holowania oraz jego obsługą. Następnie kursanci przechodzą na akwen, na którym odbywa się szkolenie praktyczne. Podczas praktyki każdy z kursantów będzie miał możliwość przećwiczyć holowanie obiektu, który będzie podłączony do motorówki np. banan, narciarz, wakeboardzista.

Czy posiadanie patentu sternika motorowodnego uprawnia do holowania narciarza wodnego?

Nie. Na podstawie obowiązujących przepisów, aby holować za motorówką narciarza wodnego, wakeboardzistę lub banana należy posiadać patent sternika motorowodnego oraz licencję na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających.

Ile kosztuje licencja na holowanie narciarza?

Opłata za udział w egzaminie na licencję na holowanie narciarza wodnego to koszt 250,00 zł. Jednak osoby, które nie przekroczyły 26 roku życia i posiadają ważną legitymację szkolną lub studencką mogą skorzystać ze zniżki – 50% od kwoty podstawowej (czyli zniżka -125,00 zł). Poza kosztem egzaminu należy doliczyć jeszcze koszt wydania licencji, który wynosi 50,00 zł a dla osób ze zniżką (patrz wyżej)odpowiednio 25,00 zł.

Egzamin licencja na holowanie narciarza, jakie trzeba spełnić warunki, aby przystąpić do egzaminu?

Do egzaminu na licencje na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających może przystąpić osoba, która w dniu egzaminu ukończyła 18 rok życia, posiada minimum patent sternika motorowodnego oraz zapisała się na egzamin i uiściła opłatę egzaminacyjną.

Jak wygląda egzamin na licencje na holowanie narciarza?

Egzamin na licencje holowania narciarza wodnego rozpoczyna się od sprawdzenia obecności oraz wpłat egzaminacyjnych, które należy opłacić przed przystąpieniem do egzaminu. Następnie przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej przedstawia procedurę egzaminacyjną. Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to test składający się z 25 pytań jednokrotnego wyboru, aby uzyskać wynik pozytywny należy zdobyć min. 25 punktów. Natomiast część praktyczna egzaminu polega na wykonaniu manewrów, które wyznaczy egzaminator, który znajduje się na motorówce razem z osobami podchodzącymi do egzaminu. Egzamin uznaje się za zaliczony w momencie, kiedy uczestnik egzaminu otrzymał wynik pozytywny z obydwu części egzaminu.

Czy kurs na licencję na holowanie narciarza jest trudny?

Kurs na licencję na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających nie jest trudny, o ile posiadamy podstawowe umiejętności w prowadzeniu motorówki. Podczas szkolenia rozszerzymy Twoją wiedzę i umiejętności praktyczne o holowanie za motorówką obiektu pływającego.

Jakie uprawnienia daje licencja na holowanie narciarza wodnego?

Licencja na holowanie narciarza wodnego i innych obiektów pływających zgodnie z obowiązującym prawem daje uprawnienia do holowania za motorówką narciarza wodnego, wakeboardzistę oraz wszystkie obiekty, które unoszą się na wodzie np. kanapa dmuchana, dmuchany banan, koło dmuchane. Ważne jest to, aby podczas holowania sprawdzić czy sprzęt, który będziemy wykorzystywać podczas holowania posiada ważne atesty, a osoby, które będziemy holować są w stanie trzeźwości.

Kto może zapisać się na kurs na licencje holowanie narciarza wodnego?

Na kurs oraz egzamin mogą zapisać się osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz posiadają patent sternika motorowodnego. Najczęściej w kursie na licencję na holowanie narciarza wodnego zapisują się osoby z województwa zachodniopomorskiego a w szczególności z Kołobrzegu, Koszalina, Drawska Pomorskiego, Złocieńca, Węgorzyna, Ińska, Chociwla, Wałcza, Piły, Połczyna-Zdrój, Białogardu, Szczecinka, Mirosławca, Reska.  Czasami pojawiają się również osoby z zagranicy szczególności z Niemiec i Wielkiej Brytanii.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu!

Termin

1-2 czerwca 2024 r., 17-18 sierpień 2024 r., 21-22 wrzesień 2024 r.

Shopping Cart
Kurs na licencje holowanie narciarza wodnegoKurs licencja holowania narciarza wodnego
499,00 Wybierz opcje
Scroll to Top
Skip to content