Szkolenie doskonalące żeglarskie z instruktorem

Dla wszystkich, którzy chcą podnieść umiejętności żeglarskie szkolenie indywidualne z instruktorem żeglarstwa.

Guaranteed Safe Checkout

Nasze szkolenie doskonalące to idealna propozycja dla tych, którzy pragną usprawnić swoje umiejętności żeglarskie. Zapewnia on indywidualne podejście do technik manewrowania pod żaglami i na silniku, umożliwiając każdemu kursantowi skupienie się na wybranym aspekcie, w porozumieniu z instruktorem. W naszym kursie kładziemy nacisk na personalizację nauki. Możesz wybrać elementy, które chcesz doskonalić i pracować nad nimi z doświadczonym instruktorem. Takie podejście gwarantuje, że skupisz się na tym, co dla Ciebie najważniejsze.

 

Termin szkolenia: dostosowany indywidualnie do potrzeb klienta. W roku 2024 szkolenie żeglarskie z instruktorem  odbywają się od kwietnia do końca października.

Cena szkolenia: 4 h/400,00 zł; 6 h/550,00 zł; 8 h/700,00 zł. Szkolenie trwające, więcej niż jeden dzień wyceniane indywidualnie.

 

Najczęściej zadawane pytania?

Do kogo jest skierowane szkolenie żeglarskie doskonalące?

Nasze  szkolenie doskonalące jest skierowane do osób i załóg, które:

– Chcą podnieść swoje umiejętności żeglarskie.

– Posiadają patent żeglarza jachtowego, ale potrzebują odświeżyć swoje umiejętności.

– Planują swój pierwszy rejs z własną załogą.

– Dotychczas pełnili rolę załoganta na rejsach śródlądowych i chcą poszerzyć swoje umiejętności.

 

Szkolenie doskonalące dla żeglarzy, jak wygląda przebieg zajęć?

Podczas pierwszego spotkania z instruktorem, ustalicie szczegółowy plan zajęć manewrowych, dostosowany do indywidualnych potrzeb i celów. Szkolenie może trwać pół dnia, ale również możemy przeprowadzić szkolenie parodniowe w zależności od potrzeb kursanta. Poniżej przykładowe manewry jakie możemy przećwiczyć podczas szkolenia:

  1. Praca załogi i bezpieczna eksploatacja jachtu śródlądowego.
  2. Manewry jachtem typu slup, w tym:
    • Manewry podstawowe: zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, dojście i odejście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”.
    • Manewry dodatkowe: stawanie w dryf, dojście i odejście od boi, stawanie na kotwicy, zejście z kotwicy, refowanie.
  1. Obsługa i manewrowanie jachtem na silniku.
  2. Prace bosmańskie.

 

Gdzie odbywa się szkolenie doskonalące dla żeglarzy?

Szkolenie odbywa się nad jeziorem Drawsko w Czaplinku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Kusy Dwór, ul. Pięciu Pomostów 5, 78-550 Czaplinek. Pierwszego dnia przeprowadzamy odprawę organizacyjną, przedstawiając plan szkolenia i warunki meteorologiczne. Plan dnia jest dostosowany do warunków pogodowych i wybranych manewrów przez kursanta.

 

Na jakim jachcie odbywa się żeglarskie szkolenie doskonalące?

Żeglujemy na nowoczesnych jachtach typu slup (Sasanka 660, Focus 650, Twister 800), wyposażonych w markowy osprzęt żeglarski, rolfok, bramkę do kładzenia masztu, Lazy Jack i silnik przyczepny. Na pokładzie znajdują się instalacje elektryczne, gazowe i wodne, których obsługę również omówimy.

 

Kto najczęściej uczestniczy w kursie żeglarskim doskonalącym?

Zazwyczaj udział w szkoleniu żeglarskim biorą osoby zamieszkujące  województwo zachodniopomorskie, ale również czasami województwo wielkopolskie. Często są to mieszkańcy okolicznych miast takich jak: Drawsko Pomorskie, Świdwin, Ińsko, Chociwel, Kołobrzeg, Piła, Białogard, Koszalin, Połczyn-Zdrój, Szczecinek, Borne Sulinowo, Mirosławiec, Czaplinek, Wałcz. Nierzadko są to osoby, które ukończyły kurs żeglarza jachtowego i mają patent żeglarza jachtowego, jednak nie czują się na siłach, aby samemu prowadzić łodzie i chcą się jeszcze doszkolić.

 

Dlatego zachęcamy dołącz do naszego kursu i stań się pewnym siebie żeglarzem, przygotowanym do samodzielnego prowadzenia jachtu! Z nami zyskasz pewność siebie i umiejętności potrzebne do samodzielnego prowadzenia jachtu. Nasze szkolenie doskonalące dla żeglarzy to szansa na rozwój osobisty, przygotowanie do egzaminu na patent, a także na zgranie załogi przed ważnym czarterem. Dołącz do nas i odkryj nowy poziom żeglowania!

 

 

 

Shopping Cart
Scroll to Top
Skip to content