Śmieci do kosza, nie do jeziora – relacja z akcji sprzątania jeziora Drawsko w Czaplinku 2024

W niedzielę 9 czerwca, w malowniczym Czaplinku, odbyła się wyjątkowa akcja sprzątania dna jeziora Drawsko oraz jego brzegów pod hasłem „Śmieci do kosza, nie do jeziora”. Akcja ta została zapoczątkowana przez Emila Kozaka i Szymona Pastuszka w roku 2021 i była to już IV edycja tego wydarzenia.

Wydarzenie to zgromadziło wielu zaangażowanych wolontariuszy, firmy, instytucje państwowe oraz lokalne. Po krótkim omówieniu planu działań, każdy z przybyłych wolontariuszy został wyposażony w worek na śmieci oraz rękawice, po czym ruszyli oni do pracy sprzątając teren nadbrzeża jeziora Drawsko. W tym samym czasie nurkowie rozpoczęli wydobywanie śmieci z dna jeziora. Lokalni sternicy motorowodni oraz strażacy z OSP Czaplinek wspierali akcję, odbierając wydobyte odpady na swoje łodzie. Następnie łodziami śmieci były transportowane na ląd, gdzie wolontariusze przenosili je do kontenera na odpady.

Dzięki wspólnym wysiłkom udało się posprzątać naszą małą ojczyznę i przyczynić się do ochrony piękna jeziora Drawsko.

zrzut ekranu 2024 07 11 071025

Na zakończenie akcji odbyło się ognisko, podczas którego wszyscy mogli odpocząć i cieszyć pięknymi widokami. Wydarzenie zwieńczyło wykonanie pamiątkowej fotografii, uwieczniającej wszystkich uczestników tego wspaniałego dnia.

W szczególności dziękujemy za udział, wsparcie i zaangażowanie:

Nurkowie i wolontariusze biorący udział w akcji,

Urząd Miejski w Czaplinku,

Nadleśnictwo Czaplinek, Lasy Państwowe,

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego,

Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku,

Kabel-Technik-Polska,

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Czaplinku,

LokalnyReporter.pl

Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych akcjach!

Shopping Cart
Scroll to Top
Skip to content