Kurs sternik motorowodny Kołobrzeg

Kurs motorowodny Kołobrzeg to nazwa szkolenia motorowodnego prowadzonego przez firmę Sail&Surf na terenie województwa Zachodniopomorskiego. Zajęcia praktyczne i teoretyczne odbywają się w Gudowie obok Drawska Pomorskiego na terenie 4-gwiazdkowego hotelu M Club Hotel | Lubie Resort nad jeziorem Lubie lub w Czaplinku na jeziorze Drawsko. Dla grup zorganizowanych tj. 10 osób i więcej, istnieje możliwość przeprowadzenia kursu w Kołobrzegu. Osoby zainteresowane takim szkoleniem zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem telefonu + 48 734 770 777.  

Aby zapoznać się ze szczegółami szkolenia oraz zapisać się na kurs na patent sternika motorowodnego w Czaplinku jezioro Drawsko lub Gudowie jezioro Lubie, kliknij w odpowiedni obrazek.

Najczęściej zadawane pytania:

Jakie uprawnienia daje posiadanie patentu sternika motorowodnego?

Patent sternika motorowodnego umożliwia kierowanie jachtami motorowymi na wodach śródlądowych, a także na morskich wodach wewnętrznych i w strefie do 2 mil morskich od brzegu, przy długości kadłuba do 12 metrów, tylko w ciągu dnia. Osoby poniżej 16 roku życia mogą prowadzić jednostki o mocy do 60 kW

Czy posiadając patent sternika motorowodnego mogę prowadzić skuter wodny?

Posiadanie patentu sternika motorowodnego obejmuje również uprawnienia do prowadzenia skuterów wodnych, jako że są one jednostkami o mocy powyżej 10 kW.  W Kołobrzegu funkcjonuje wiele wypożyczalni skuterów wodnych w Kołobrzegu, gdzie posiadając patent sternika motorowodnego można wypożyczyć skuter wodny i pływać po Morzu Bałtyckim przy zachowaniu odległości 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej.

Czego można nauczyć się w czasie trwania kursu na sternika motorowodnego?

Kurs na sternika motorowodnego koncentruje się na przygotowaniu do samodzielnej obsługi statków motorowych na wodach śródlądowych i morskich w odległości 2 mil morskich. Uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu locji, budowy i obsługi silników, a także zasad bezpiecznej żeglugi. Nacisk kładziony jest również na praktyczne umiejętności prowadzenia łodzi motorowej, zarządzania załogą oraz pracy w charakterze załoganta.

Co zrobić, aby przystąpić do egzaminu na sternika motorowodnego?

Aby przystąpić do egzaminu, konieczne jest zapisanie się i opłacenie egzaminu. Egzamin składa się z teorii i praktyki, gdzie część teoretyczna to test wyboru trwający do 90 minut. W części praktycznej zdający wykonuje wybrane przez egzaminatora manewry. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica oraz dokument tożsamości, którym może być aplikacja Mobywatel.

Shopping Cart
Scroll to Top
Skip to content