Kurs sternik motorowodny Koszalin

W naszym ośrodku oferujemy kurs na patent sternika motorowodnego, realizowany w dwóch malowniczych lokalizacjach w województwie zachodniopomorskim. Pierwszą z nich jest urocze Gudowo, położone nad jeziorem Lubie, gdzie prowadzimy zajęcia w czterogwiazdkowym hotelu M Club Hotel | Lubie Resort, blisko Drawska Pomorskiego. Drugie miejsce szkolenia to Czaplinek, zlokalizowany nad pięknym jeziorem Drawsko. Nasz kurs gwarantuje wszechstronne i kompleksowe przygotowanie, łącząc teorię z praktycznymi aspektami żeglugi motorowodnej. Dla grup liczących powyżej 10 osób, oferujemy elastyczność organizacji szkolenia w wybranej przez nich lokalizacji na terenie całego kraju.

Aby zapoznać się ze szczegółami szkolenia oraz zapisać się na kurs na patent sternika motorowodnego w Czaplinku jezioro Drawsko lub Gudowie jezioro Lubie, wybierz odpowiedni obrazek.

Najczęściej zadawane pytania:

Co zyskasz biorąc udział w kursie na patent sternika motorowodnego?

Nasze szkolenie zapewnia uczestnikom kluczowe umiejętności potrzebne do prowadzenia łodzi motorowych na wodach śródlądowych oraz morskich do odległości 2 mil od brzegu. W trakcie kursu zdobędziesz cenne informacje o przepisach żeglugowych, locji, meteorologii, obsłudze silnika oraz technikach bezpiecznego żeglowania. Praktyczna część kursu skupia się na nabyciu doświadczenia w prowadzeniu łodzi, zarządzaniu załogą oraz pełnieniu roli załoganta.

Jaki jest poziom trudności kursu motorowodnego na sternika?

Nasze szkolenie charakteryzuje się wysokim poziomem przystępności, co potwierdza duża liczba uczestników zdających egzamin na sternika motorowodnego za pierwszym podejściem.

Jak wygląda egzamin na patent sternika motorowodnego?

Egzamin składa się z części teoretycznej, w postaci testu jednokrotnego wyboru trwającego do 90 minut, oraz z części praktycznej, gdzie wymagane jest wykonanie manewrów wyznaczonych przez egzaminatora.

Jakie uprawnienia otrzymam po zdaniu egzaminu na sternika motorowodnego?

 Patent sternika motorowodnego umożliwia kierowanie jachtami motorowymi na wodach śródlądowych i morskich wewnętrznych do 2 mil morskich od brzegu, dla łodzi o długości kadłuba do 12 metrów, w ciągu dnia. Osoby poniżej 16 roku życia mogą sterować jednostkami o mocy do 60 kW.

Jakie są koszty egzaminu na sternika motorowodnego i wydania patentu?

Egzamin na sternika motorowodnego kosztuje 250,00 zł, z opcją zniżki do 125,00 zł dla osób poniżej 26 roku życia, posiadających ważną legitymację szkolną. Opłata za wydanie patentu wynosi 50,00 zł, a dla osób uprawnionych do zniżki – 25,00 zł.

Jakie są potrzebne uprawnienia do prowadzenia skuterów wodnych?

Patent sternika motorowodnego obejmuje również uprawnienia do kierowania skuterami wodnymi bez konieczności posiadania dodatkowych dokumentów.

Jak można uzyskać międzynarowody certyfikat ISSA?

 Po pomyślnym zakończeniu egzaminu na sternika motorowodnego, istnieje możliwość zdobycia certyfikatu ISSA Inland Power Yacht Skipper. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać bezpośrednio u organizatora kursu.

Shopping Cart
Scroll to Top
Skip to content