Kurs sternik motorowodny Wałcz

Szkolenia na uprawnienia motorowodne organizuje firma Sail&Surf w okolicach Wałcza, najbliżej organizujemy szkolenia na jeziorze Drawsko w Czaplinku oraz w Gudowie na jeziorze Lubie (okolice Drawska Pomorskiego). Jednak dla grupy zorganizowanej min. 10 osób, możemy przyjechać w dowolne miejsce w Polsce i przeprowadzić kurs na patent sternika motorowodnego w Wałczu również. W najbliższej okolicy Wałcza znajduje się jezioro Bytyń Wielki oraz jezioro Zamkowe i jezioro Raduń. Warto więc zdobyć patent sternika motorowodnego i cieszyć się czasem spędzonym na wałeckich akwenach. Firma Sail&Surf oferuje kompleksowe szkolenia na sternika motorowodnego, zapewniając zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, aby uczestnicy mogli bezpiecznie i kompetentnie operować różnymi jednostkami pływającymi.

Aby zapoznać się ze szczegółami szkolenia oraz zapisać się na kurs na patent sternika motorowodnego w Czaplinku jezioro Drawsko lub Gudowie jezioro Lubie, wybierz odpowiedni obrazek.

Najczęściej zadawane pytania:

Dlaczego warto zdobyć patent sternika motorowodnego?

Posiadanie patentu sternika motorowodnego jest wymagane do kierowania łodziami z silnikami o mocy powyżej 10 kW. Posiadacze skuterów wodnych muszą posiadać patent sternika motorowodnego ze względu na dużą moc silnika jaką posiada skutera. Często również wędkarze, decydują się na kurs motorowodny ze względu, że większość łodzi wędkarskich posiada silniki o mocy 20 kM i więcej. Nasza firma oferuje kompleksowe szkolenia i egzaminy, które umożliwiają zdobycie tego patentu.

Kto może wziąć udział w szkoleniu motorowodnym?

W naszym kursie może uczestniczyć każdy, kto ukończył 14 lat nie ma natomiast górnej granicy wiekowej. Tak samo do egzaminu na patent sternika motorowodnego mogą przystąpić osoby, które w dniu egzaminu ukończyły 14 rok życia. 

Gdzie odbywają się kursy na patent sternika motorowodnego?

Mieszkańcy województwa Zachodniopomorskiego mogą skorzystać z naszego kursu na patent sternika motorowodnego w okolicach Drawska Pomorskiego w miejscowości Gudowo na j. Lubie lub jeziorze Drawsko w Czaplinku. Szkolenie teoretyczne prowadzimy zarówno online, jak i stacjonarnie, a praktyka odbywa się głównie w weekendy, jednak istnieje możliwość umówienia szkolenia indywidualnie w tygodniu.

Jak wygląda egzamin na sternika motorowodnego?

Egzamin końcowy przeprowadzany jest przez Komisję Egzaminacyjną i składa się z testu teoretycznego oraz oceny umiejętności praktycznych. Egzamin rozpoczyna się od rozwiązania testu jednokrotnego wyboru, który składa się z 75 pytań, aby uzyskać zaliczenie z tej części egzaminu trzeba zdobyć min. 65 punktów. Następnie praktyka odbywa się na motorówce, na której było prowadzone wcześniej szkolenie. Na motorówce znajduje się jeden egzaminator i osoby, które biorą udział w egzaminie. Zazwyczaj manewry jakie należy wykonać to cumowanie, człowiek za burtą i wejście w ślizg. Aby zdać egzamin na patent sternika motorowodnego trzeba zaliczyć obydwie części egzaminu.

Kto najczęściej bierze udział w kursie na  patent sternika motorowodnego?

Kursy na patent sternika motorowodnego cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców różnych miast, jak i wśród turystów. Osoby z takich miejscowości jak Piła, Drawsko Pomorskie, Czaplinek, Złocieniec, Chociwel, Węgorzyno, Łobez, Ińsko, Kołobrzeg, Wałcz, Szczecinek, Biały Bór,  Białogard, Koszalin, Rzecz, Karlino, Kalisz Pomorski, Połczyn Zdrój, Mirosławiec, często decydują się na udział w tych szkoleniach. Kursy te przyciągają również wakacyjnych gości, którzy, mając wolny czas, chętnie wykorzystują okazję do nauki i zdobycia umiejętności motorowodnych.

Shopping Cart
Scroll to Top
Skip to content