,

Wycieczka szkolna Szlak Piastowski

Niezapomniana wycieczka klasowa do Wielkopolski, gdzie poznacie w niebanalny sposób historię Polski. Niepowtarzalne wycieczki szkolne 3-dniowe.

Guaranteed Safe Checkout

Zapraszamy Państwa na wycieczkę szkolną do Wielkopolski. Podczas wyjazdu będziecie mieli okazję wziąć udział w żywych lekcjach historii, zabawach rycerskich oraz grze miejskiej z wykorzystaniem drona. Ponadto odwiedzicie najważniejsze miejsca związane z początkami państwa polskiego oraz przejedziecie się kolejką wąskotorową do Biskupina, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzicie najstarszy gród w Polsce, który obejmuje obszar około 38 ha z licznymi śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze.

Program ramowy wycieczka szkolna Szlak Piastowski:

Dzień 1

-Zwiedzanie w postaci gry miejskiej Ostrowa Tumskiego, wyspy znajdującej się między rzeką Wartą i Cybiną, siedziby pierwszych władców Polski. Na jego terenie znajdują się także Brama Poznania ICHOT, Muzeum Archidiecezjalne, Rezerwat Archeologiczny Genius loci oraz Katedra Poznańska z Kaplicą Królów Polskich. Wizyta w jednym z największych kompleksów basenów w Polsce tj. Termach Maltańskich, trzy godziny wodnych szaleństw na różnego rodzaju basenach oraz zjeżdżalniach. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 2

-Przyjazd do Wenecji zwiedzanie, muzeum kolei, które jest największym w Europie skansenem, na którego terenie zgromadzono unikatowe parowozy, wagony i drezyny. Zwiedzanie pozostałości zamku Diabła Weneckiego tj. zamku obronnego z XIV wieku. Przejażdżka kolejką wąskotorową, która od ponad 120 lat przewozi turystów i stanowi wyjątkową atrakcję na skalę europejską.

-Przejazd do rezerwatu archeologicznego w Biskupinie, który jest jednym z największych w Europie. Dzięki swojej wyjątkowej wartości dla dziedzictwa kulturowego Polski został uznany za Pomnik Historii. Powrót do miejsca noclegowego, obiadokolacja, zajęcia wieczorne i nocleg

Dzień 3

-Wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie podczas warsztatów edukacyjnych można odkryć tajemnice historii Polski, czy zbadać dawne dzieje świata średniowiecznego. Zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, miejsca koronacji królewskich oraz Drzwi Gnieźnieńskich zawierających historię życia patrona Polski – Świętego Wojciecha.

-Przejazd do Grodu Pobiedziska, zwiedzanie wystawy machin oblężniczych, pokaz strzelania ze średniowiecznych machin oblężniczych (kusza wałowa, trebusz, perriere), zwiedzanie zbrojowni z przebieraniem, pokaz uzbrojenia oraz ćwiczenia szyku bojowego, historyczny plac zabaw. Powrót do domu.

Miejsce wycieczki szkolnej: Poznań, Biskupin, Gniezno, Pobiedziska, Wenecja

Cena:  689,00 zł os.

Transport: możliwość organizacji przez biuro Sail&Surf

Świadczenia:

-bilety wstępu do obiektów

-udział w warsztatach edukacyjnych

-opiekę pilota

-nocleg

-wyżywienie

-cena skalkulowana dla grupy 45 uczestników + 3 opiekunów gratis

-ubezpieczenie NNW TU Europa na kwotę 10 000 PLN

Uwagi:

Wycieczka klasowa Szlak Piastowski może ulec modyfikacji po konsultacji z klientem. Istnieje możliwość wydłużenia lub skrócenia wycieczki klasowe. W celu otrzymania szczegółowej oferty wycieczki należy skontaktować się z biurem.

Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona.

    Shopping Cart
    Scroll to Top
    Skip to content