,

Wycieczka szkolna Kotlina Kłodzka i Praga

Wycieczka klasowa do Kotliny Kłodzkiej i Pragi. W programie m.in. Złoty Stok, Błędne Skały, Jaskinia Niedźwiedzia i całodniowa wycieczka do Pragi.

Guaranteed Safe Checkout

Zapraszamy Państwa na niezapomnianą wycieczkę szkolną do jednej z piękniejszych krain nie tylko Dolnego Śląska, ale i całej Polski. Jej niezwykła, sięgająca średniowiecznych czasów historia pozostawiła na tych ziemiach niezwykłe zabytki oraz miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Niezwykłą atmosferę i piękną perspektywę tworzą otaczającą Kotlinę góry – od Stołowych po Masyw Śnieżnika przez Góry Bardzkie, Sowie, Orlickie i Bystrzyckie. Kotlina Kłodzka jest miejscem, do którego chce się wracać. Idealnym zwieńczeniem wyjazdu będzie z pewnością odwiedzenie Pragi. Miasta, które zachwyca swoim pięknem architektury oraz smaczną tradycyjną czeską kuchnią.

Program ramowy wycieczki do Kotliny Kłodzkiej i Pragi:

Dzień 1 – przyjazd do Złotego Stoku. Wizyta w jedynej w Polsce kopalni złota m.in. zwiedzanie  Sztolni Gertruda, spacer „Chodnikiem śmierci” oraz podziwianie jedynego w Polsce wodospadu, znajdującego się pod powierzchnią ziemi. Przejazd do ośrodka wypoczynkowego, spotkanie organizacyjne i gry integracyjne.

Dzień 2 – wycieczka całodniowa do Pragi. Zwiedzanie Placu Wacława, zwanym dawniej Końskim Targiem, Bramy Prochowej, Staromiejskiego Rynku ze słynnym zegarem astronomicznym, spacer Mostem Karola, Hradczany i wiele innych niezwykłych miejsc czeskiej stolicy. Ponadto wizyta w jednym z punktów gastronomicznego z tradycyjną kuchnią czeską i dwudaniowy obiad. Powrót do miejsca noclegowego.

Dzień 3 – przejazd do Labiryntu Błędne Skały, spacer wraz z przewodnikiem krętymi kamiennymi korytarzami oraz wejście na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Powrót do obiektu noclegowego. Wieczorny seans filmowy.

Dzień 4 – eksploracja Jaskini Niedźwiedziej – najdłuższe jaskini Sudetów. Przejazd do Kłodzka, zwiedzanie Twierdzy Obronnej, pamiętającej jeszcze wojny śląskie (poł. XVIII w.) oraz kampanię napoleońską (1807 r.). Twierdza jest bezcennym zapisem historii oraz niezwykłym zabytkiem jedynym takim na skalę kraju. Powrót do miejsca noclegowego.  Wspólna zabawa podczas dyskoteki.

Dzień 5 – wyjazd do Osówki poniemieckiego podziemnego miasta powstałego podczas II Wojny Światowej. Szalony pomysł Hitlera ukryte miasto między górskimi zboczami do dziś jest jedną z największych zagadek II wojny światowej.

Miejsce wycieczki szkolnej: Kotlina Kłodzka, Złoty Stok,  Czechy – Praga, Park Narodowy Gór Stołowych, Dolina Kleśnica, Kłodzko, Osówka

Cena:  999,00 zł os.

Transport: możliwość organizacji przez biuro Sail&Surf

Świadczenia:

-bilety wstępu do obiektów

-udział w warsztatach edukacyjnych

-opiekę pilota

-nocleg

-wyżywienie śniadanie x4, obiad x 4, kolacja x4

-cena skalkulowana dla grupy 45 uczestników + 3 opiekunów gratis

-ubezpieczenie NNW TU Europa na kwotę 10 000 PLN

Uwagi:

Wycieczka klasowa do Kotliny Kłodzkie i Pragi może ulec modyfikacji po konsultacji z klientem. Istnieje możliwość wydłużenia lub skrócenia wycieczki klasowe. W celu otrzymania szczegółowej oferty wyjazdu należy skontaktować się z biurem.

Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona.

    Shopping Cart
    Scroll to Top
    Skip to content