,

Wycieczka szkolna na Kaszuby

Na kaszubskiej ziemi! Wycieczka klasowa na Kaszuby to połączenie nauki, zabawy i aktywnego wypoczynku. Zapraszamy wycieczki szkolne 3-dniowe.

Guaranteed Safe Checkout

Zapraszamy Państwa do „serca Pomorza”, krainy pełnej zielonych lasów, błękitnych jezior i bogatej kultury. Tutaj, w otoczeniu nieskazitelnej przyrody, uczniowie mają szansę nauczyć się o unikatowej historii i kulturze kaszubskiej, bogatej w tradycje i legendy. Ta wycieczka szkolna na Kaszuby to doskonała okazja, aby połączyć naukę, zabawę i aktywny wypoczynek w jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Odkryj z nami magiczne Kaszuby!

Program ramowy wycieczka szkolna 3 dniowa na Kaszuby:

Dzień 1 – Przyjazd do Grodziska Owidz, zrekonstruowanego XI-wiecznego grodu, w którym można zobaczyć, jak wyglądało życie 1000 lat temu, jakie zawody wykonywali ludzie w tamtym czasie, co jedli, jakie mieli rozrywki, a także jak wyglądała ich religia. Przejazd do ośrodka, gry i zabawy integracyjne.

Dzień 2 – Przejazd do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, miejsca na terenie którego znajduje się dom do góry nogami, bunkier Gryfa Pomorskiego, dom Sybiraka, najdłuższa deska świata, czy największy grający fortepian na świecie. Ponadto przejazd wozem drabiniastym na punkt widokowy Wieżyca. Powrót do ośrodka, noc kaszubska, podczas której odbędzie się ognisko wraz z animacjami prowadzonymi przez Kaszuba.

Dzień 3 – Wizyta w Kaszubskim Parku Etnograficznym, gdzie podczas spaceru z przewodnikiem można zapoznać się z ponad 50-cioma obiektami regionalnej architektury tj. chałupy, dwory, wiatraki, karczmy, kościoły, szkołę, budynki gospodarcze, czy warsztaty rzemieślnicze.
Powrót do ośrodka. Zajęcia z gospodarstwa domowego, czyli nauka rozpoznawania ziół, dojenia krowy oraz poznanie codziennej pracy rolniczej. Dyskoteka.

Dzień 4 – Przejazd do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej, pokaz tworzenia naczyń glinianych przez profesjonalnego garncarza wraz z oryginalnymi kaszubskimi zdobieniami tj. rybia łuska, czy gwiazda kaszubska. Powrót do ośrodka, zajęcia na stadninie, przejażdżka na koniu oraz poznanie sposobów pielęgnacji koni. Gry i zabawy integracyjne.

Dzień 5 – Wyjazd do Garczyna, wizyta w pierwszej w Polsce Fermie Strusi Afrykańskich. Zwiedzanie fermy z przewodnikiem, poznawanie specyficznych warunków życia ptaków oraz degustacja jajecznicy ze strusiego jaja.

Miejsce wycieczki szkolnej: Szymbark, Owidz, Garczyn, Muzeum Kaszubskie, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej

Cena: 899,00 zł os.

Transport: możliwość organizacji przez biuro Sail&Surf

Świadczenia:

-bilety wstępu do obiektów

-udział w warsztatach edukacyjnych

-opiekę pilota

-nocleg

-wyżywienie

-cena skalkulowana dla grupy 45 uczestników + 3 opiekunów gratis

-ubezpieczenie NNW TU Europa na kwotę 10 000 PLN

Uwagi:

Każda wycieczka klasowa może ulec modyfikacji po konsultacji z klientem. Istnieje możliwość wydłużenia lub skrócenia wycieczki klasowe. W celu otrzymania szczegółowej oferty wycieczki klasowej należy skontaktować się z biurem.

Zapraszamy do zapisów, liczba miejsc ograniczona.

    Shopping Cart
    Scroll to Top
    Skip to content